Islak hacim İzolasyonu

Islak Hacimlerin Su Yalıtımı

Tavanlarda görülen su lekeleri ve damlalar, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu ortamlarda suyun verdiği hasarlarda sadece bazılarıdır.

Özellikle hotel, AVM ve iş merkezi gibi hizmette ara verilemeyen binalarda tuvalet, duş alanı, WC, mutfak, çamaşırhane, hamam, banyo gibi ıslak hacimlerin yalıtımının hatasız ve sorunsuz olarak yapılması önem kazanmaktadır. Modern konutlarda ise yaşam konforunun sağlanması için ıslak hacim yalıtımı yapılması kaçınılmazdır.

Islak hacimlerin eksiz ve derzsiz şekilde kalıcı olarak yalıtılması için gerekli tüm ürünler ve detay çözümleri KÖSTER ürün gamında mevcuttur.

Islak hacimlerin su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ile yapılmaktadır. KÖSTER BD 50 elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ürünü fırça veya rulo ile sıva, şap, astarlanmış alçıpan gibi yüzeylere sürülür. Kısa surede kuruduktan sonra (sıva veya benzer uygulama gerektirmeden) uzerine fayans uygulaması yapılır.